Ekologie 2017

PROGRAM KONFERENCE

schematický, podrobný

SBORNÍK ABSTRAKTŮ: plná pdf verze

 

Plná registrace na konferenci byla možná pouze do 31.8.2017. Po tomto datu je stále možné se registrovat přes formulář (https://goo.gl/g9IOR3), ovšem bez možnosti zajištění ubytování a s omezenou možností stravování.

 

Oficiální email: konference.cspe2017@gmail.com

 

!!!Plenární přednáška (úterý): Prof. Konrad Fiedler, University of Vienna!!!

Česká společnost pro ekologii a Česká zemědělská univerzita pořádají v Praze ve dnech 25.– 27.9.2017 v pořadí již šestou konferenci České společnosti pro ekologii. Konferenčními jazyky budou čeština a angličtina, úterní a středeční program bude věnován přednáškám v anglickém jazyce. Proto prosíme, zda-li byste tuto informaci mohli šířit i mezi své zahraniční kolegy.

 

Téma konference:

Konference pokrývá celé spektrum ekologie jako vědního oboru a jeho aplikací, včetně ochrany přírody.

 

Místo konání:

Konference se koná na České zemědělské univerzitě v Praze, veškerý program konference bude soustředěn do kampusu na adrese Kamýcká 129, Praha 6 – SuchdolVědecký program (přednášky, poster session, „coffee breaky“) a valná hromada ČSPE se uskuteční ve Studijním a informačním centru. Pondělní společenský večer se odehraje v Klubu C, úterní raut v prostorách Fakulty životního prostředí. Účastníci s registrovaným ubytováním budou bydlet v na kolejích JIH a A. Objednané snídaně a obědy budou vydávány v menze ČZU výměnou za poukázky, které obdržíte u registrace. Snídaně se vydávají od 7:00 do 9:00 hodin, obědy od 11:45 do 14:15 hodin.

 

Jak se k nám dostanete?

Nejlépe pražskou hromadnou dopravou. Pojedete po trase metra A na stanici “Dejvická”, vystoupíte po schodech směrem Sedlec (pevné schodiště) k zastávce autobusů číslo 107 nebo 147. K cestě stačí běžný lístek (nedostanete se do vnějších pásem). Autobusy jezdí v obou směrech do půlnoci, kdy jsou nahrazeny noční linkou s hodinovými intervaly. Jízdní řády najdete zde: http://jizdnirady.idnes.cz/pid. Vystoupíte na zastávce “Zemědělská univerzita” a dáte se směrem přes nejbližší velkou křižovatku k areálu ČZU. K další orientaci použijte přiloženou mapku. Při příjezdu autem je možné využít parkoviště za budovou SIC, parkovacích míst však bude k dispozici jen omezené množství, proto apelujeme na využití hromadné dopravy.

 

Důležité termíny:

Termín konání konference: 25.–27.9.2017

Snížené vložné při včasné registraci: 31.7.2017 (prodlouženo do 11.8.!)

Registrace abstraktů: do 31.7.2017 (prodlouženo do 11.8.!)

Rezervace ubytování: do 31.7.2017 (prodlouženo do 11.8.!)

Registrace účastníků bez příspěvku: do 31.8.2017

 

Účastnické poplatky do 11.8.2017 (prodloužený termín):

Snížené poplatky platí pro studenty a důchodce.

Člen – plné  … 1500 Kč

Člen – snížené … 700 Kč

Nečlen – plné  … 2000 Kč

Nečlen – snížené … 1000 Kč

Pouze úterý … 1200 Kč

 

Účastnické poplatky po 11.8.2017:

Snížené poplatky platí pro studenty a důchodce.

Člen – plné … 1800 Kč

Člen – snížené … 900 Kč

Nečlen – plné… 2300 Kč

Nečlen – snížené… 1200 Kč

Pouze úterý … 1200 Kč

 

Požádat o členství v ČSPE lze vyplněním formuláře na https://www.cspe.cz/user/register

 

Vedoucí jednotlivých sekcí a zvaní přednášející:

Jan Douda (Fakulta životního prostředí, Česká zemedělská univerzita, Praha)

Petr Keil (iDiv – German Centre for Integrative Biodiversity Research, Leipzig)

Petr Kohout (Přírodovědecká fakulta, Univerzita Karlova, Praha)

Kateřina Sam (Entomologický ústav, Biologické centrum AV ČR, České Budějovice)

Marek Stibal (Přírodovědecká fakulta, Univerzita Karlova, Praha)

 

Pokyny pro tvorbu příspěvků:

Přednášky: Všechny přednášky, kromě zvaných a plenární, se musí vejít do časového limitu 10 minut na prezentaci + 2 minuty na diskuzi a výměnu přednášejících. Délku přednášejících budou důsledně hlídat předsedající jednotlivých bloků, myslete na to, prosím, již při jejich přípravě. Kvůli nabitému programu nemůžeme zajistit projekci prezentací z vlastních počítačů. Všechny přednášky tedy budou spouštěny ze společného počítače. Prosíme všechny přednášející, aby své přednášky nahráli nejpozději ráno nebo v poledne před začátkem dopoledního či odpoledního programu. Doporučenými formáty jsou .ppt, .pptx a .pdf. Snímky prezentace mohou mít libovolné rozměry. Pro jistotu se vyhněte pokročilejším animacím, aby nedocházelo k problémům s kompatibilitou.

Postery: Maximální velikost posterů je A1. K dispozici nicméně máme i omezený počet stojanů na postery do velikosti A0. Pokud chcete prezentovat větší poster než A1, který jste si již vytiskli pro jinou příležitost, dejte nám vědět obratem (nejpozději do pondělí 4.9.), budeme na to myslet při tvorbě uspořádání posterů. Pokud tisknete poster pro příležitost této konference, prosíme o dodržení předepsaného formátu A1. Postery budou přístupné po celou dobu konference přímo v prostorách “coffee breaků” poblíž přednáškového sálu. Proto všechny prezentující žádáme, aby je vyvěsili co nejdříve. Velká část posterů bude upevněna pomocí “galerijního systému” na stěnách, s upevněních vám pořadatelé rádi pomohou před začátkem programu a při přestávkách na kávu. Všechny potřeby nutné pro upevnění posterů ke stojanům či ke galerijnímu systému budou prezentujícím poskytnuty.

 

Pokyny pro placení: 

Účastnické poplatky posílejte na účet č. 219259025/0300. Snížené vložné je možné uhradit do 31.7.2017. Konkrétní pokyny pro zaplacení poplatků (včetně individuálního variabilního symbolu) obdržíte emailem do několika dnů po registraci. Doklady o zaplacení budou vystavovány během konference u registrace. V případě jakýchkoliv nejasností nebo jiných dotazů ohledně platby se obracejte na tajemníka společnosti Ondřeje Mudráka (ondrej.mudrak@centrum.cz).

 

Ubytování a stravování:

V ceně účastnického poplatku je zahrnuto občerstvení během přestávek a poster session a společenský raut v úterý 26.9.2017. Ubytování, snídaně, obědy a útratu během pondělního společného večera si platí účastníci sami po jejich závazné rezervaci přes registrační formulář konference. Obědy a snídaně je nutné zaplatit platbou společně s registračním poplatkem (viz výše). Ubytování na kolejích si zaplatí každý účastník sám přímo při registraci na koleje ČZU (lze platit hotově i kartou). Z kapacitních důvodů máme rezervovanou směs dvoulůžkových pokojů s různou cenou (315–430 Kč za noc na lůžku ve dvojlůžkovém pokoji). Levnější pokoje budeme prioritně obsazovat dříve přihlášenými studenty. V případě zájmu je možné připlatit 130 Kč/noc za neobsazené druhé lůžko, umožní-li to kapacita volných pokojů. Jakékoliv preference ohledně ubytování vypisujte do registračního formuláře, uděláme vše proto, abychom je vyplnili.

 

Organizační výbor:

Robert Tropek, Ondřej Mudrák, David Storch, Jan Mertens, Petr Sklenička, Lenka Storchová, Miroslav Svoboda, Miroslav Šálek, Kateřina Štajerová

 

Ke stažení:

ekologie 2017 – sborník abstraktů

ekologie_2017 – second flyer

cspe 2017_program – podrobný cz/eng

cspe 2017_program cz